Pravidla a informace ke kurzům

Jak se přihlásit na kurz
Na kurz se můžete přihlásit 3 způsoby:

 • napište SMS zprávu na tel. 732 870 425 (Kamila Veselá) nebo na tel. 777 770 281 (Václav Veselý)

Příklad zprávy:  „Přihlašuji se na kurz konaný dne xy. Jana Nováková.“

 • zavolejte na tel. 732 870 425 nebo na tel. 777 770 281
 • napište email na info@veselabizuterie.cz (emaily kontrolujeme většinou večer)
 • můžete přihlásit i více lidí najednou, lepší je ale předem ověřit, zda máme požadovaný počet volných míst

Podmínky ochrany osobních údajů naleznete zde.

Mohu přijít bez přihlášení?
Ano, můžete. Je však riziko, že na kurzu již nebude volné místo.

Odhlašování z kurzu
Pokud jste si rezervovali místo na kurzu a nemůžete přijít, napište SMS ZPRÁVU na tel. 732 870 425. Zpráva by měla obsahovat Vaše jméno a datum kurzu, na který jste přihlášeni (např.: Nemohu přijít na kurz dne x.y. Jana Nováková.). Je vhodné omluvit se nejméně 3 dny před kurzem, abychom mohli místo uvolnit pro jiné účastníky.

Volná místa
Aktuální počet volných míst na daný kurz zjistíte přímo na prodejně, tel. 732 870 425 nebo 777 770 281 nebo na emailu info@veselabizuterie.cz.

Zrušení kurzu
Kurz může být zrušen zejména z důvodu nemoci lektora nebo při nedostatečném počtu účastníků (u dojíždějících lektorů). V případě zrušení kurzu všem účastníkům včas voláme na telefonní číslo uvedené při přihlášení na kurz.

Kdy vypisujeme nové kurzy
Kurzy na další měsíc vypisujeme většinou do 15. dne v předchozím měsíci, tj. kurzy na duben jsou vypisovány kolem 15. března apod.

Platba kurzovného
U lektorů Kamila Veselá a Václav Veselý se kurzy platí po skončení. Neplatí se záloha.

U dojíždějících lektorů se platí záloha na účet lektora a doplatek po skončení kurzu přímo danému lektorovi. Externí lektoři nejsou našimi zaměstnanci, jsou to samostatné OSVČ, jimž poskytujeme prostory naší prodejny. Za vydání účtenky je tedy zodpovědný lektor, jehož kurzu se účastníte.

Pro koho jsou kurzy vhodné
U jednotlivých kurzů je vždy uvedeno, pro koho jsou kurzy vhodné. Čtěte pozorně informace u kurzu, na který se chcete přihlásit.

Jak si vybrat kurz
Orientujeme se podle
– věku
– náročnosti kurzu

Věk je důležitý zejména u dětí (horní věková hranice není stanovena). Některé kurzy malé děti nezvládnou. Pokud chcete přihlásit mladší dítě než je stanovená hranice, vždy nás kontaktujte.

Náročnost kurzu je vyjádřena slovně. U obtížnějších kurzů je vždy uvedeno, jaké konkrétní znalosti byste měli mít. Základní orientace v náročnosti:

 • Začátečníci – předpokládáme, že korálky vidíte poprvé nebo danou techniku vůbec neznáte. Na kurzu budou vysvětleny základní pojmy, technika nebude náročná.
 • Zdatnější začátečníci – předpokládáme, že jste již zkoušeli vytvořit nějaký šperk, orientujete se v základních druzích korálků (rokajl, ohňovky, perličky apod.) a bižuterních komponentů.
 • Mírně pokročilí – předpokládáme, že znáte základy (ketlování, ukončování lanek, připojení zapínání atd.), dokážete samostatně vytvořit jednoduchý šperk, vyznáte se ve velikostech rokajlu, umíte zapošít a navázat nit u šitých šperků, ovládáte alespoň jednu techniku šití z korálků.
 • Pokročilí – předpokládáme, že umíte vytvořit složitější šperk, znáte a ovládáte několik technik šití z korálků, orientujete se v druzích korálků a komponentů.

Pokud si nejste jisti, zda je pro Vás daný kurz vhodný, kontaktujte nás. Rádi Vám s výběrem kurzu pomůžeme.

Všeobecné informace

 • Kurzy se konají přímo v naší prodejně na adrese Sladkovského 1827, Pardubice.
 • Je vhodné přijít na kurz asi 10 minut před stanoveným začátkem. V klidu se usadíte, prohlédnete si ukázkové výrobky a vyberete materiál.
 • Délka kurzu je vždy pouze orientační. Kurz může být delší nebo kratší v závislosti na počtu a zkušenostech účastníků.
 • Pokud jste zvyklí pracovat s brýlemi nebo lupou na stojnánku, určitě je nenechte doma.
 • Nářadí a pomůcky Vám vždy půjčíme. Pokud však máte např. oblíbené kleště, můžete si je vzít s sebou a pracovat s nimi.
 • V ceně kurzu bývá většinou veškerý potřebný materiál. Pokud ne, je to u daného kurzu uvedeno.
 • Po kurzu si můžete nakoupit.
 • Fotografie ke kurzům jsou pouze ilustrační a slouží k Vaší informaci, jak vypadá technika, kterou se budeme učit. Nemůžeme zaručit, že budeme mít k dispozici úplně stejné barvy korálků.

Individuální termíny kurzů

Pokud jste 3 a více kamarádek, kontaktujte nás. Zašleme Vám aktuální nabídku kurzů, ze kterých je možné vybírat. Můžeme se dohodnout na termínu, který by Vám vyhovoval a konkrétním kurzu.

Nabízíme také možnost uspořádat kurz u Vás doma nebo na jiném vybraném místě. Podmínky této nabídky vždy řešíme individuálně.

Aktualizace 25.5.2018